Drahí rodičia, milí birmovanci.

Tu je z mojej strany niekoľko návrhov, ktoré môžete, no nemusíte, odsúhlasiť. To je na zvážení celej skupiny rodičov. Rozhodneme o tom teraz v nedeľu 5.9. Príďte, prosím, na sv. omšu o 9:30 a po nej si urobíme krátke (15 min.) organizačné stretnutie. Ak nemôžete, pošlite nejakého svojho zástupcu, prípadne sa potom opýtajte niektorého z iných rodičov.

  1. Nácviky birmovancov: štvrtok 16.9. a piatok 17.9. v kostole po sv. omši o 18:45.
  2. spoveď v našom kostole pre birmovancov a ich príbuzných: piatok 17.9. od 16:00 – 18:00. Budeme spovedať 4 kňazi. Môžete si sv. spoveď samozrejme urobiť aj v iných dňoch aj v iných kostoloch.
  3. Do kostola bude vstup na lístky, vychádza to, že okrem birmovanca a birmovného rodiča dostane birmovanec ešte 2 lístky pre svojich príbuzných. Lístky zabezpečím. Ostatní vonku pred kostolom. Prípadne je možnosť si objednať firmu, ktorá umiestni obrazovku pred kostol alebo je tu možnosť si prenajať kultúrny dom vedľa kostola a umiestniť obrazovku do sály, aby tam ľudia mohli sledovať slávnosť. Cena tejto služby je 200 eur (plus prenájom kultúrneho domu, ktorý treba zabezpečiť).
  4. Počas slávnosti bude zakázané fotiť a kamerovať, aby sme nenarúšali priebeh birmovky. Ak chcete, je možnosť si objednať slušného fotografa. Cena na osobu je 10 eur (fotky zo slávnosti ako aj následné fotografovanie po skončení birmovky v rodinných skupinkách potom pošle na dohodnuté úložisko, kde si ich bude možnosť stiahnuť). Rovnako je možnosť objednať slušného kameramana, ktorý zachytí slávnosť na DVD/BlueRay pre každého birmovanca. Cena tiež 10 eur na osobu.
  5. Tiež bude potrebné vyzdobiť kostol na tento slávnostný deň. Ak chcete, je možnosť požiadať ženy aranžérky z kostola, aby sa o to postarali. Treba objednať kvety, pomocný aranžérsky materiál (florex, rôzne drôtiky, oživovacie spreje…) a kvety naaranžovať. Odhadujú náklady na 250 eur. Tiež sa im treba nejako poďakovať, nakoľko túto službu robia zadarmo. V cene je tiež kytica pre biskupa, ktorá sa mu zvykne dávať na konci pri poďakovaní.
  6. Tento rok nebudeme robiť rodičovskú brigádu v medziach ako po minulé roky, nakoľko je birmovka v sobotu a to nás do značnej miery obmedzuje. Ale bude treba vyčistiť kostol. Bolo by najvhodnejšie urobiť to v piatok po večernom birmovaneckom nácviku okolo 20:00. Bude treba v kostole utrieť prach, pozametať a umyť lavice, podlahu i schody pred kostolom. Bude treba na to asi 8 žien, prípadne šikovných dievčat, nech je to šup-šup. Odhad približne 30 min. Ja v týždni pokosím trávu pred kostolom.
  7. Oblečenie sme už s birmovancami preberali, v zásade platí, že pekné :). Oblečenie by malo zodpovedať charakteru udalosti i miestu konania. Teda nie bikiny, kraťasy, ani roztrhané džínsy, tričko s nápismi, plážové žabky… Dievčatám som povedal, že im nebudeme merať ani dĺžku šiat ani veľkosť výstrihu. Príďte vkusne, pekne oblečení.
  8. V deň birmovky bude kostol pripravený pre vás od 09:45 hod. Bude treba zabezpečiť z vašej strany ku dverám nejakú službu, ktorá bude kontrolovať lístky pri vstupe. Všetci v kostole musia mať rúška na tvári. Nateraz ďalšie pandemické opatrenie zatiaľ nie sú potrebné.
  9. Súčasťou sv. omše v deň birmovky bude aj zbierka a ako je v našej farnosti zvykom, bude určená na účel, o ktorom rozhodnú samotní birmovanci.
  10. Po birmovke bude aj post-birmovanecké stretnutie a to v piatok 24.09. v kostole po sv. omši o 18.00 hod. Práve tam rozhodneme o účele zbierky a zhodnotíme spoločný čas prípravy.

Prosím, porozmýšľajte nad vyššie uvedenými informáciami a nechávam na zváženie, ako budeme ďalej postupovať. V nedeľu by sme si o týchto veciach  a prípadných vašich návrhoch dali hlasovať.

 

S pozdravom

Milan Polák, farár Nitra – Zobor
0908770347, polak.dr@gmail.com

 

Stiahnuť list: PDF formát DOC/Word formát