24.1.2021 - 30.01.2021

Liturgický kalendár

pondelok Obrátenie sv. apoštola Pavla, sviatok
utorok Sv. Timoteja a Títa, biskupov
štvrtok Sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka
nedeľa 4. nedeľa cez rok 

Úmysly sv. omší

utorok 18:00 + Jozef, Anna, Pavol a Mária
streda 18:00 +Alojz
štvrtok 18:00 K úcte Ducha Sv.
piatok 18:00 + Eva (pohrebná)
sobota 18:00 Za duchovné uzdravenie a oslobodenie od závislostí
Nedeľa 08:00 + Martin
09:30 Poďakovanie za 40 r. života Petra a potrebné milosti
11:00 Za farníkov

Dnes je Nedeľa Božieho Slova a tak si stiahnite na našich stránkach Domácu liturgiu úcty Božieho Slova, ktorú si môžete poobede alebo podvečer urobiť vo svojich rodinách.

Podporme našich domácich obchodníkov, prevádzkovateľov reštaurácií, kaviarní a ostatných…, ktorí v tomto neľahkom čase zápasia o prežitie. Ak sa nám dá, objednajme si obed, pizzu, dajme si na prechádzke kávu z okienka… Ak chceme, aby sme ich tu mali aj po skončení karantény, musíme ich podporiť.

Obnova nitrianskej Kalvárie: Možno viete a možno nie, pátri verbisti na Kalvárii sa odhodlali obnoviť celý areál Kalvárie, teda kaplnky, zastavenia krížovej cesty, kostol, mobiliár… Na toto všetko potrebujú pomoc nás všetkých, teda celého mesta, všetkých farností, a tak vás pozývam, aby sme sa do tohto diela zaangažovali. Je tu aj čas ďakovať za mnoho, čo sme od Pána dostlali a toto môže byť jeden zo spôsobov, ako to urobiť. V dejinách to ľudia tak zvykli robiť.  V tomto čase prebieha fáza zháňania finančných prostriedkov, ľudia si môžu adoptovať jednotlivé kaplnky, mnohé už sú, no niektoré ešte nemajú svojho majiteľa, chýba tiež veľa peňazí na obnovu Božieho hrobu na vrchole Kalvárie… Pozrite si na ich internetovej stránke výzvu k obnove a pripojme sa aj my, ako jedna z mestských farností  podľa svojich možností k peknému dielu.

Zbierka: Dnes je pravidelná mesačná zbierka pre potreby našej farnosti. Vopred PBZ za vaše milodary. Prosím, použite bankový prevod a do poznámky uveďte : zbierka alebo milodary.