19.11.2018 - 25.11.2018

Liturgický kalendár

utorok Výročie posviacky katedrálne chrámu v Nitre
streda Obetovanie Panny Márie
štvrtok Sv. Cecílie, panny a mučenice
Sobota Sv. Ondreja Dung-Laka a spol., mučeníkov
nedeľa 34. cez rok Krista Kráľa

Úmysly sv. omší

 

utorok 18:00 Poďakovanie za 65 r. života Márie a ZBP
streda 18:00 + Ján a rodičia z oboch strán
štvrtok 18:00 + Teofil a Anna a starí rodičia
piatok 18:00
sobota 18:00 + Karol a Magdaléna
nedeľa 8:00 + Žofia, Tomáš, Anna a Ján
9:30 + Miroslav, Marta a Ján
11:00 Za farníkov

Ohlášky: V sobotu o 13.00 chcú prijať sviatosť manželstva: Pavol Rybár a Lucia Starovičová. Pomodlime sa aj za týchto mladých ľudí, aby im Pán pomáhal na ceste manželským životom.

Birmovanci: Na budúcu nedeľu o 17.00 je v kultúrnom dome birmovanecké stretnutie.

Biblický kurz k porozumeniu Sv. Písma: Každý pondelok o 18.30 v kláštore sestier Vincentiek.

Farská katarínska zábava: Chceme pekne poprosiť o tombolu.

Program v Univerzitnom pastoračnom centre: Ste pozvaní na pravidelné utorky a stredy na aktivity, ktoré organizuje otec rektor UPC vdp. Ľubomír Hlad. Tento utorok v UPC na Dolnozoborskej ulici o 20.00 to bude beseda s hercom Jánom Galovičom, hlavnou postavou muzikálu Povolanie pápež. V stredu o 18.30 vo františkánskom kostole pod hradom sv. omša s vdp. Lubošom Václavkom, exorcistom žilinskej diecézy, na tému: Modlitba za oslobodenie.

Duchovná obnova pre rozvedených: Misionári Saletíni s tímom laikov pozývajú v dňoch 30. novembra – 2. decembra 2018 na duchovnú obnovu „rozVEDENÍ k BOHU I.“ pre rozvedených, ktorí žijú sami do Rodinkova v Belušských Slatinách. Je možné prísť aj s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori. Prihlasovací formulár nájdete na stránke rodinkovo.webnode.sk

Prezentácia kníh historická a  konferencia: Rada pre históriu pri KBS a kňazský seminár vás pozýva v utorok 20.11. o 16:00 do budovy seminára na Pribinovom námestí na prezentáciu 2 kníh, ktoré sa týkajú prenasledovania kreskťanov počas budovania komunizmu. V stredu sa v seminári o 8:45 začína konferencia na tému Slovenskí biskupi 20. Storočia. Ste pozvaní.

Návšteva arcibiskupa zo sýrskeho Aleppa: vo štvrtok 22.11. príde na večernú sv. omšu do kostola na Klokočine arcibiskup Antoine Chahda zo Sýrie, bude rozprávať o prenasledovaní kresťanov a vzťahoch s islamom. Po sv. omši bude beseda a potom diskusia. Nezabudnime ho aj finančne podporiť a tak pomôcť našim bratom a sestrám vo viere. Ste pozvaní.

Zbierka: na budúcu nedeľu bude v našej farnosti jesenná zbierka na charitu. V mene všetkých biednych vopred PBZ.