18.11.2019 - 24.11.2019

Liturgický kalendár

štvrtok Spomienka Obetovanie Panny Márie
piatok Sv. Cecílie, panny a mučenice, patrónka hudobníkov
nedeľa 34. cez rok – Krista Kráľa

Úmysly sv. omší

utorok 18:00 + Mária a Valéria
streda 18:00 + Ján, Jozef, Vojtech a rodičia
štvrtok 18:00 + Jozefína a rodičia
piatok 18:00
sobota 18:00 + Magdaléna a Karol
Nedeľa 8:00 + Jozef a synovia Jozef a Peter
9:30 ZBP pre rodinu
11:00 Za farníkov

Beseda vo farskom pastoračnom centre: Tento piatok 22.11. bude v našom kostole sv. omšu o 18:00 sláviť páter Maseo z rehole františkánov, ktorý niekoľko rokov prežil ako misionár v Južnom Sudáne. Po  sv. omši sa odoberieme do pastoračného centra, kde bude pokračovať beseda s premietaním fotografií. Ste srdečne pozvaní.

Jasličková pobožnosť: pozývame deti na prvý nácvik, ktorý bude dnes o 16:00 u sestier vincentiek na Šindolke. Keby sa chcel ešte niekto zapojiť, môže rovno prísť na tento nácvik. Na vrátnici v kláštore vás nasmerujú. Tešíme sa.

Katarínska zábava: Prosíme o podporu farskej katarínskej zábavy darovaním tomboly. Vopred ďakujeme.

Duchovná obnova pre rozvedených: sa uskutoční v dňoch 13.-15. decembra 2019 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Bližšie informácie na výveske pred kostolom.

Katrande: Ste slobodní a vo viere hľadáte životného partnera? Príďte sa zoznámiť na zoznamovací večer – speed dating katRande, ktorý sa uskutoční 26.novembra 2019 o 18 hod. v misijnom dome na Kalvárii v Nitre. V príjemnom prostredí sa môžete zoznámiť s novými ľuďmi, ktorí rovnako ako vy túžia vstúpiť do sviatostného manželstva. Viac informácií nájdete na plagátoch na výveske.

Výstraha: Vyzývame k opatrnosti hlavne starších ľudí, ktorí žijú sami, aby nedôverovali rôznym telefonátom a cudzím návštevám, ktorí ich prosia o pomoc, opisujú nejakú ťažkú životnú situáciu, nakoľko v posledných dňoch v našej farnosti práve takíto podvodníci obrali ľudí o značné sumy peňazí. Buďte opatrní.

Taška sv. Vincenta: Milí priatelia a dobrodinci, v čase blížiaceho sa adventu Vás pozývame zapojiť sa do zbierky potravín „Taška sv. Vincenta“. Vďaka vašim darom budú mať rodiny v núdzi a mnohodetné rodiny štedrejšie Vianoce. Ak sa chcete aj vy do tohto podujatia zapojiť, môžete si u sestier vincentiek vyzdvihnúť tašku a následne priniesť svoj potravinový dar. Vaše dary potom budú odovzdané tým, o ktorých vieme, že ich potrebujú.

Zbierka: Na budúcu nedeľu je jesenná zbierka na charitu a jej diela. Za vaše milodary vopred  PBZ a požehnaj vás.