19.4.2020 - 25.04.2020

Liturgický kalendár

štvrtok Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka, spomienka
sobota Sv. Marka, evanjelistu, sviatok
nedeľa 3. veľkonočná nedeľa

Prenos sv. omše každú nedeľu o 8:00 zo zoborského kostola:
nitra.zobor.nrb.sk/priamy-prenos/

Sledovanie sv. omší: Upriamujem pozornosť na vysielanie sv. omší tiež cez RTVS, TV LUX, TV Nitrička, prípadne cez rádia Lumen, Slovenský rozhlas, Reginu a iné internetové portály.  Pozrite si na našej farskej webovej stránke nitra.zobor.nrb.sk  odporúčania ako sledovať sv. omšu doma cez televíziu a ako duchovne prijímať sv. prijímanie.

Otvorený kostol: Dnes bude kostol otvorený od 14:00 do 16:00 k osobnej poklone a súkromnej modlitbe pri rešpektovaní všeobecných hygienických nariadení. Tiež o 14:00, 15:00 a 16:00 bude možnosť prijať sv. prijímanie v exteriéri kostola všetkým tým, ktorí ste v milosti posväcujúcej.

Bratislavské Hanusove Dni: Spoločenstvo Ladislava Hanusa vás pozýva na špeciálne online vydanie festivalu Bratislavské Hanusove Dni Online, ktorý bude 24. – 26.apríla 2020. Tento kultúrno-akademický festival chce ukázať, že kresťanstvo “nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou.” Máte jedinečnú príležitosť zúčastniť sa tohto festivalu z pohodlia vašich domovov. Viac informácii o programe a zaujímavých hosťoch nájdete na hanusovedni.sk. Tešíme sa na vašu online účasť.