16.3.2020 - 22.03.2020

Liturgický kalendár

Budúca nedeľa
  • Všetky sv. omše pre verejnosť počas nasledujúceho týždňa sú z dôvodu rozhodnutia najvyšších štátnych a cirkevných predstavených zrušené.
  • 4. pôstna nedeľa

Úmysly sv. omší

utorok 18:00
streda 18:00
štvrtok   18:00
piatok 18:00
sobota 18:00
Nedeľa   8:00
  9:30
11:00

Sledovanie sv. omší: Upriamujem pozornosť na vysielanie sv. omší, či už cez RTVS, TV LUX, TV Nitrička, prípadne cez rádia Lumen, Slovenský rozhlas, Reginu a iné internetové portály. Sledovanie sv. omší cez farskú webovú stránku je obmedzené technickými kapacitami siete a serveru. Pri väčšom pripojení užívateľov môžu nastať technické problémy. V nedeľu sv. omšu o 8:00 sa pokúsime vysielať na farskej webovej stránke.

Spojení v modlitbe: V tomto čase, keď sa neslávia v kostoloch verejné bohoslužby, pozývam vás všetkých, aby sme sa každý večer o 20:00 spojili v modlitbe slávnostného ruženca a korunky k Božiemu milosrdenstvu a obetovali tieto modlitby za zastavenie šírenia koronavírusu, za chorých a za všetkých lekárov, zdravotníkov i dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú.

Pozvanie k pôstu: Naši biskupi nás pozývajú, aby sme sa  zapojili do pôstu za odvrátenie hrozby šírenia koronavírusu, ktorý budeme spoločne konať každý piatok počas celého pôstneho obdobia a to spôsobom, aký je určený na popolcovú stredu a veľký piatok, teda len raz do dňa sa najesť dosýta a dvakrát prijať trochu pokrmu.

2%: Aj tento rok sa uchádzam o vaše 2% zo zaplatenej dane, aj takto môžete pomôcť rozvoju našej farnosti.  Tlačivá si môžete zobrať vzadu na stolíku alebo stiahnuť na farskej webovej stránke . Kópiu poslednej strany daňového priznania alebo doklad o poukázaní  2% , prosím, vhoďte do pripravenej krabice vzadu v kostole. Ďakujem veľmi pekne.

Divadlo Povolanie pápež a mestské misie: Z dôvodu rozhodnutia najvyšších štátnych a cirkevných autorít sa zrušili aj misie pre naše mesto i farnosť, ktoré sa mali konať v dňoch 21.3. – 29.3.2020. Z rovnakého dôvodu je zrušené aj divadelné predstavenie Povolanie pápež. Tí, ktorí ste zaplatili za lístky, si peniaze môžete vyžiadať naspäť vo vhodnom čase, po upokojení situácie s šírením koronavírusu, či už u mňa alebo u pani kostolníčky Veroniky Florkovej.