23.3.2020 - 29.03.2020

Liturgický kalendár

Budúca

nedeľa

  • Všetky sv. omše pre verejnosť počas nasledujúceho týždňa sú z dôvodu rozhodnutia najvyšších štátnych a cirkevných predstavených zrušené do 31.3.2020. 
  • 5. pôstna nedeľa

Úmysly sv. omší

utorok 18:00
streda 18:00
štvrtok   18:00
piatok 18:00
sobota 18:00
Nedeľa   8:00
  9:30
11:00

Sledovanie sv. omší: Upriamujem pozornosť na vysielanie sv. omší, či už cez RTVS, TV LUX, TV Nitrička, prípadne cez rádia Lumen, Slovenský rozhlas, Reginu a iné internetové portály. Sledovanie sv. omší cez farskú webovú stránku je obmedzené technickými kapacitami siete a serveru. Pri väčšom pripojení užívateľov môžu nastať technické problémy. V nedeľu sv. omšu o 8:00 sa pokúsime vysielať na farskej webovej stránke.

Spojení v modlitbe: V tomto čase, keď sa neslávia v kostoloch verejné bohoslužby, pozývam vás všetkých, aby sme sa každý večer o 20:00 spojili v modlitbe slávnostného ruženca a korunky k Božiemu milosrdenstvu a obetovali tieto modlitby za zastavenie šírenia koronavírusu, za chorých a za všetkých lekárov, zdravotníkov i dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú.

Pozvanie k pôstu: Naši biskupi nás pozývajú, aby sme sa  zapojili do pôstu za odvrátenie hrozby šírenia koronavírusu, ktorý budeme spoločne konať každý piatok počas celého pôstneho obdobia a to spôsobom, aký je určený na popolcovú stredu a veľký piatok, teda len raz do dňa sa najesť dosýta a dvakrát prijať trochu pokrmu.

Sv. spoveď: Pravdepodobne nebude možné vysluhovanie sv. spovede pred veľkonočnými sviatkami tak ako sme boli zvyknutí (pri spoločne vyhlásenej sv. spovedi) a tak vás chcem pozvať, aby ste si vykonávali sv. spoveď už teraz od 23.3. po individuálnom nahlásení termínu na 0908 770 347. Bolo by lepšie, keby prídete naraz ako členovia jednej domácnosti a postupne sa vyspovedáte. Treba sa telefonicky nahlásiť, aby sme zamedzili väčšiemu zhromažďovaniu ľudí. Spovedať sa bude v kostole v dohodnutom čase. Je veľmi potrebné, aby ste si doma vykonali dobrú prípravu na sv. spoveď, aby trvala čo najkratšie (stručné a jasné vyznanie závažných hriechov). Treba zachovať základné hygienické odporúčanie (1,5 m vzdialenosť, použitie rúška, prípadne rukavíc). Po sv. spovedi bude možné dostať sv. prijímanie – podľa odporúčania KBS na ruku: človek predstúpi pred kňaza s otvorenými rukami smerom nahor, po prijatí svätého Pánovho Tela od kňaza na ruku si hneď vloží svätú hostiu do úst a až potom odchádza na svoje miesto. Je možné, že ak budete otáľať so sv. spoveďou, neskôr nebude fyzicky možné všetkých vyspovedať v krátkom čase pred veľkonočnými sviatkami.

2%: Aj tento rok sa uchádzam o vaše 2% zo zaplatenej dane, aj takto môžete pomôcť rozvoju našej farnosti.  Tlačivá si môžete zobrať vzadu na stolíku alebo stiahnuť na farskej webovej stránke. Kópiu poslednej strany daňového priznania alebo doklad o poukázaní  2% , prosím, vhoďte do pripravenej krabice vzadu v kostole alebo do farskej poštovej schránky na Morušovej ulici č. 2. Ďakujem veľmi pekne.

Ako je to teraz so sviatosťou zmierenia? Odpovedá hovorca KBS

Zákaz verejných bohoslužieb do 31.3.2020